Гриневич оголосила про україно-фінський проект із покращення підготовки вчителів

Grynevych-ogolosyla-pro-ukrai-no-finskyy-proekt-iz-pokrashhennya-pidgotovky-vchytelivУкраїнській освіті потрібне масштабне підвищення кваліфікації вчителів, проте педагогічні виші зорієнтовані на минуле та продовжують викладати застрілі методи навчання. Про це заявила міністр освіти Лілія Гриневич в інтерв’ю DT.UA. Вона також повідомила, що Україна разом з Фінляндією розпочинає великий проект з підвищення рівня підготовки вчителів.

“Фіни розповідають, що в їхній реформі ініціювали зміни в підготовці вчителя педагогічні університети. А в нас найважча розмова відбувається саме в середовищі педагогічних університетів, які орієнтовані на минуле і продовжують транслювати старі методи навчання. Можливо, тому, що вони поки що надто відірвані від життя сучасної школи. І мені як міністру це дуже прикро”, – сказала Лілія Гриневич.

Міністр закцентувала увагу, що вчителі в школах, переважно, більше націлені на зміни, оскільки бачать зміни, що відбулися з учнями, та розуміють, що для їх навчанння старих методів замало.

“Тому для нас дуже важливо, щоб у проекті зміни педагогічної освіти також узяли участь педагогічні університети. Участь у ньому вони виборюватимуть на конкурсних засадах”, – зазначила глава МОН.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко заявляв, що до бюджету-2018 буде закладено 520 мільйонів гривень на підвищення кваліфікації вчителів початкової школи.

Також стало відомо, що у 2017/2018 навчальному році київські вчителі підвищуватимуть кваліфікацію за накопичувальною кредитно-модульною системою (ECTS).

Фото: автор luminastock, Depositphotos

Нова українська школа