В управлінні освіти, молоді та спорту відбулось пілотне засідання Школи «Вектор інклюзії» для учасників навчально-виховного процесу закладів освіти Святошинського району

SONY DSC

Створення єдиного інклюзивного простору, розробка та впровадження успішної моделі інклюзивної освіти, запобігання дискримінацій щодо людей з особливими освітніми потребами (у тому числі з інвалідністю) вже не перший рік є пріоритетними шляхами розвитку освіти в Святошинському районі.

Командою управління освіти, молоді та спорту, педагогічною та батьківською громадою розроблено стратегію розвитку інклюзії в навчальних закладах району. Однією з фундаментальних основ реалізації стратегічних маршрутів є спрівпраця усіх підрозділів управління освіти, молоді та спорту з різними категоріями педагогічних працівників усіх навчальних закладів. Так, виникає необхідність організації спільних заходів визначення ресурсів, бар’єрів, можливостей застосування кращих практик, передового педагогічного досвіду з інклюзивної освіти. З цією метою головним спеціалістом управління освіти, молоді та спорту В. Бобир ініційовано створення Школи «Вектор інклюзії» для учасників навчально-виховного процесу закладів освіти Святошинського району.

SONY DSC

12 вересня 2017 року відбулося пілотне засідання Школи «Вектор інклюзії» під керівництвом начальника Юрія Дубовецького. За круглим столом фахівці управління освіти, молоді та спорту, районного науково-методичного центру та керівники навчальних закладів з інклюзивною формою навчання обговорювали зміни нормативної бази, актуальні питання щодо організації інклюзивної освіти та корекційної роботи.

Заснування Школи, як нової форми роботи із педагогічними працівниками закладів освіти району з впровадження єдиного інклюзивного освітнього простору, є передумовою для створення сприятливих умов для рівного доступу до освітніх послуг всіх учасників навчально-виховного процесу.