Соломія Чубай – про людей з іншої планети Земля та проект «Колискові для Олекси»

sashko-glavackyy-i-solomiya-chubay2 квітня — Всесвітній день поширення інформації про аутизм. Про свій досвід розповіла мама сина з аутизмом співачка Соломія Чубай. Говоримо про «Колискові для Олекси», проект «Я з іншої планети земля» та слухаємо колискову у виконанні Соломії Чубай та Сашка Главацького.   

Соломія Чубай: Криза в Олекси настала вже в два роки. Ми не знали, що з ним робити, у нього була дуже сильна істерика вдома. Це якраз трапилось на Великдень. Йому зараз вже дев’ять років, він ходить у третій клас. «Колискові для Олекси» – це історія успіху. Практично це є інклюзія – дитина з аутизмом, яка вчиться в звичайній школі та чудово справляється. Але в два з половиною роки він дуже сильно кричав, це тривало біля трьох годин, а я не знала, як його заспокоїти. Я давала йому іграшки — він відштовхував. Він не давав себе обіймати. Це було досить складно. Я просто вдихнула і так собі попросила, щоб мені допомогли, звернулася до Бога і просто заспівала колискову моєї бабці (співає – ред.). Олекса стишився і сказав: «Мамо, пай сє». Практично вже таких істерик не було, я співала колискові в певній послідовності. Коли Олекса пішов у перший клас, то мами в школі прочитали, що в Олекси аутизм — я давала дуже багато інтерв’ю. Вони подумали, що це заразно, страшно, він агресивний і почали збирати підписи про виключення Олекси зі школи. Я вирішила цим проектом і альбомом «Колискові для Олекси» показати, що люди з аутизмом є ось такі, не треба їх боятися – треба підтримувати їх, підтримувати сім’ї.

Детальніше читайте на Громадському радіо: https://hromadskeradio.org/ru/programs/hromadska-hvylya/solomiya-chubay-pro-lyudey-z-inshoyi-planety-zemlya-ta-proekt-kolyskovi-dlya-oleksy-video

Залишити відповідь