Парламент прийняв Закон №8556 щодо розвитку інклюзії на всіх рівнях

bmstali8-fb534c5612-2be490601f4fb6342917ee971f4d5959Прийняття цього Закону відкриває можливості для імплементації в Україні міжнародних норм та гарантій щодо забезпечення права на освіту дітям з особливими освітніми потребами (ООП). Зокрема, положень Декларації прав дитини, Декларації про права осіб з інвалідністю, Саламанської декларації, Конвенції про права дитини та Конвенції про права осіб з інвалідністю.

Цей закон вносить зміни у чотири Закони України – «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту» та «Про професійно-технічну освіту» – в частині закріплення права осіб з ООП на здобуття освіти та отримання педагогічних та корекційно-розвиткових послуг у закладах освіти.

Мова йде про першочергове зарахування дітей з ООП до закладів дошкільної освіти та до початкової школи закладу загальної середньої освіти. Про забезпечення доступності транспорту для підвезення дітей з інвалідністю. А також про розширення переліку педагогічних працівників закладу професійної (професійно-технічної) освіти новими посадами – асистент майстра виробничого навчання, асистент викладача.

Відтепер дія цього Закону сприятиме врегулюванню питання доступу осіб з ООП до безкоштовних освітніх, психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг у закладах освіти державної та комунальної форм власності.